שמיניסטים תלמידים ובוגרים
שאל את הרב


> > פעילות קהילתית

פעילות קהילתית

- כחלק מהחינוך בישיבת בית אורות, להתערבות בחברה הישראלית, תלמידי הישיבה משתתפים בפעילות התנדבותית מגוונת. תלמידי השנה הרביעית והחמישית בישיבה פועלים בתוכנית ייחודית עם נוער הזקוק לסיוע בלימודיו, ונפגשים באופן קבוע עם בני נוער בשכונת הגיבעה הצרפתית. במסגרת הפרוייקט אשר מטרתו לסייע לבני הנוער להשלים את בחינות הבגרות, תלמידי בית אורות מקפידים להגיע בקביעות מידי שבוע, לבקר את עמיתיהם תלמידי התיכון. תלמידי התיכון הרואים בעמיתיהם  חברים של ממש, נעזרים בהם בכל מקצועות התיכון כפי העדפתם. מלבד החיוך הרחב והלב הפתוח, אנו מגיעים עם ארוחת ערב מוכנה, ובכך מעודדים את תלמידי התיכון להישאר עד מאוחר להשלים עימנו את חובותיהם הלימודיות.

 

- חלק מהפעילות ההתנדבותית כולל פעילות במסגרת "גשר" עם בני נוער חילוניים הבאים להתארח בישיבה. הפעילות כוללת מפגשים ישירים וע"י קבוצות פעילות קטנות. במהלך הסדנאות נערכים דיונים על נושא ההואי הדתי במדינה, על ערכים המעסיקים את הנוער ועל דרכי התמודדות של בני הנוער הדתיים והחילוניים עם חיי היומיום.

  

- במסגרת פעילותינו הקהילתית יוצאים רבנים מהישיבה ומעבירים שיעורי יהדות באוניברסיטה העברית בקמפוס הר הצופים. הנוכחות בשיעורים אינה חובה, והסטודנטים המשתתפים בהם יכולים להעלות לדיון ברמה גבוה כל נושא שעולה על רוחם.

 

- לקראת חגי ומועדי שימחה יוצאים תלמידי ישיבת בית אורות לבתי חולים בעיר. התלמידים מגיעים למחלקות השונות בידיים עמוסות כל טוב, שרים ומעודדים את המאושפזים במחלקות. המסורת עושה לה שם טוב, ולקראת כל חג מקבל הצוות הרפואי את תלמידי בית אורות במאור פנים על פעילותם החשובה.

 

- מנהג קבוע יש לתלמידי ישיבת בית אורות. בכל שישי יוצאת קבוצת תלמידים למרכז המסחרי בשכונה הקרובה, שכונת הגיבעה הצרפתית. התלמידים מעמידים במרכז המסחרי דוכן להפצת יהדות. ובכך בשיטתו של בית הלל, מתוך גישה של כבוד הדדי, והסברת פנים, מציעים התלמידים לעוברים ושבים, נרות של שבת והנחת תפילין. סביב הדוכן נערכים דיונים בנושאי דת ומדינה והכל באווירה חיובית, מתוך חיוך ושימחה. תלמידי הישיבה מגיעים מצויידים בגיטרה ושתייה הקרה, ובכך כל המחסומים הטיבעיים נופלים.

הדפס עמוד
שלח לחבר
לראש העמוד
"בית אורות" הינו סימן רשום של American Friends of Beit Orot, Inc  © כל הזכויות שמורות  |  יצירת קשר  |  מפת האתר
האתר הוקם ע"י entry