שמיניסטים תלמידים ובוגרים
שאל את הרב


> מידע לשמיניסטים

מידע לשמיניסטים

ישיבת בית אורות ממוקמת בצפון הר הזיתים, במקום ייחודי הצופה אל עבר הר הבית. הישיבה ומשפחות האברכים, הגרים במקום, מהווים את הישוב היהודי היחידי בכל האזור, ובכך ברורה לכל נחיצותה של ישיבת בית אורות במקומה הנוכחי.

אם אתה תלמיד י"ב המחפש אתגר ייחודי בשילוב תורה עם דרך ארץ וכל זאת מבלי לוותר על אווירה אישית - מקומך איתנו!

תכנית הלימודים של הישיבה מתאימה למגמותיה הייחודיות. ישנם שעורי גמרא בסגנונות שונים, לימוד אמונה ברובד עמוק מתוך התייחסות למציאות העכשווית, הן הכללית והן האישית. לימוד הלכה הן בעומק והן בהיקף, ולימוד תנ"ך מתוך ניסיון לחיות את חיינו העכשוויים במבט של התנ"ך.

כחלק מהחינוך להתערות בחברה הישראלית, תלמידי הישיבה משתתפים בפעילות התנדבותית עם נוער הזקוק לסיוע, ונפגשים באופן קבוע עם בני נוער חילוניים הבאים להתארח בישיבה, והעברת שיעורים באוניברסיטה העברית.

המסגרת החינוכית החברתית של הישיבה נותנת אוירה משפחתית. הקשר בין התלמידים בינם לבין עצמם ובינם לרמי"ם מצטיין בפתיחות ובחמימות. כל תלמיד יכול למצוא אוזן קשבת אצל הרמי"ם, וע"י כך לגלות בעצמו לאיזה אתגר יכוון הוא את חייו.

בוגרי הישיבה משתלבים הן בעשייה החינוכית והן בשאר מקצועות החיים מתוך חיבור אמיתי לתורה.

ישיבת בית אורות הציבה לעצמה מספר אתגרים. בראש ובראשונה להצמיח תלמידי חכמים שפניהם אל העם, היודעים את היקפה של התורה ויורדים לעמקה. יחד עם זאת מבינים את האופי הרוחני והתרבותי של תקופתנו, ומסוגלים הם להאיר את התורה בכל שדרות הציבור הישראלי.

משימה נוספת היא להצמיח אנשים המעורים בחברה הישראלית בכל שדרות החיים ובכל המקצועות  וזאת מתוך חבור מתמיד לתורה, וע"י כך יתקדש שם ה' גם בכלכלה וגם במדע ובכל שאר הופעות החיים.

הדפס עמוד
שלח לחבר
לראש העמוד
"בית אורות" הינו סימן רשום של American Friends of Beit Orot, Inc  © כל הזכויות שמורות  |  יצירת קשר  |  מפת האתר
האתר הוקם ע"י entry