שמיניסטים תלמידים ובוגרים
שאל את הרב


> > > סוכות: מחזקים את ההתיישבות היהודית בירושלים

סוכות: מחזקים את ההתיישבות היהודית בירושלים

בימי חוה"מ סוכות יתקיים הפנינג לאלפי משתתפים בישיבת בית אורות, בפסגת הר הצופים, ירושלים. המטרה: חיבור הציבור הרחב להתיישבות היהודית בהר הצופים ובהר הזיתים דרך הפנינג חוויתי לכלל המשפחה.

הישיבה והקריה ע"ש יצחק מוסקוויץ- ישיבת "בית אורות" הינה חלוצת ההתיישבות היהודית במרומי הר הזיתים בירושלים ועד היום היא לוקחת חלק פעיל ומרכזי בפיתוח האזור כולו.

על מנת לקרב ולחבר את הציבור הרחב לעיר העתיקה ולמזרח ירושלים, יתקיים בימי חול המועד סוכות, הפנינג ענק למשפחות שיחשוף דרך פעילויות חווייתיות את החיבור בין עם ישראל למזרח העיר. לדוגמא, יערכו במקום סיורי סגוואי בעקבות הצנחנים לשמעון הצדיק, סיורים בתצפית ייחודית על ירושלים ממזרח, סיור מודרך באתר סינון העתיקות מבית המקדש בעמק צורים. בנוסף לכך, יתקיימו סיורים רגליים מודרכים, שפע אטרקציות לנוער ולקטנטנים: קור טיפוס ענק, אומגה בגובה 8 מטר, מתנפחים וגם סוכות, יריד דוכנים ומכירת מזון.

ההפנינג יתקיים מיום ראשון 26.09.10 עד יום שלישי 28.09.10 בין השעות 10:00 ל-17:00 וצפויים להשתתף כ-8000 איש.

ראש ישיבת בית אורות הרב דני איזק מסביר כי הפנינג סוכות בא לחבר את הציבור הרחב לירושלים: "מטרת האירוע היא לתת תחושה לכל יהודי כי ירושלים היא ביתו. בימים אלו- ימי חוה"מ בהם עולים כל בית ישראל לרגל, למקום המקדש, ההפנינג מהווה הרפתקה ירושלמית מרתקת דרכה ניתן להתחבר לאזורים בהם הציבור אינו רגיל לבקר בהם".

שלמה צוויקלר מנכ"ל הישיבה מדגיש: "לחבר את הציבור הרחב לחלקיה העתיקים של ירושלים, רכס הר הזיתים והר הצופים הינה מטרה העומדת לנגד עיני ישיבת בית אורות גם במהלך השנה כולה".

הישיבה והקריה ע"ש יצחק מוסקוויץ - ישיבת בית אורות, הינה הגרעין של שכונה יהודית חדשה על הרכס הצפוני של הר הזיתים. מיקומה הגיאוגרפי מאפשר לישיבה לחזק את הריבונות הישראלית במקום.
הדפס עמוד
שלח לחבר
לראש העמוד
"בית אורות" הינו סימן רשום של American Friends of Beit Orot, Inc  © כל הזכויות שמורות  |  יצירת קשר  |  מפת האתר
האתר הוקם ע"י entry