שמיניסטים תלמידים ובוגרים
שאל את הרב


> > > החלה בניית שכונה חדשה ברכס הר הזיתים במזרח ירושלים

החלה בניית שכונה חדשה ברכס הר הזיתים במזרח ירושלים

ירושלים : ח בטבת התשע"א - 15.12.2010

הבוקר, יום רביעי, החלו עבודות הבנייה של שכונה חדשה במתחם ישיבת בית אורות הממוקמת ברכס הר הזיתים במזרח העיר ירושלים. ישיבת בית אורות הינה חלק מרצף עירוני-יהודי הכולל את שכונת הגבעה הצרפתית, האוניברסיטה העברית בהר הצופים וקמפוס הישיבה.

לפני שבוע אישרה הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בעריית ירושלים, את הקמתן של 18 יחידות דיור במסגרת בנייתם של שלושה מבנים בני שלוש קומות. יחידות אלו מיועדות למשפחות האברכים הלומדים בישיבת ההסדר ולצורך התפתחות הקריה החינוכית במקום. הבוקר, החלו כלים כבדים בעבודת פיתוח ותשתית בשטח ובניית השכונה החדשה צפויה להסתיים בתוך כשנה.

 

הרב דני אייזק ראש ישיבת בית אורות והקריה ע"ש יצחק מוסקוויץ: "אנו שמחים ונרגשים להתחיל בבניית השכונה החדשה המבטאת את חיזוק אחיזתנו בירושלים השלמה ומאוחדת ואת העובדה כי ירושלים היא ביתו של כל יהודי בארץ ובעולם".

 

שלמה צוויקלר מנכ"ל ישיבת בית אורות: "השכונה החדשה תהווה עוגן מרכזי לחיבור כל חלקי ירושלים יחד. לחבר את הציבור הרחב לחלקיה העתיקים של ירושלים, רכס הר הזיתים והר הצופים הינה מטרה העומדת לנגד עיני ישיבת בית אורות ובניית השכונה החדשה תהווה מנוף משמעותי לקידום יעד זה".

 

הישיבה והקריה ע"ש יצחק מוסקוויץ- ישיבת בית אורות, הינה הגרעין של שכונה יהודית חדשה על הרכס הצפוני של הר הזיתים. בנוסף למטרותיה בחינוך רוחני ובפיתוח מזרח העיר, בית אורות מפעילה תוכניות ופרויקטים בתחום החברתי והקהילתי. תלמידי ישיבת "בית אורות" מתגייסים לצה"ל במסגרת מסלול ההסדר וחלקם ממשיכים ללמוד גם לאחר ההסדר בקמפוס הישיבה.

הדפס עמוד
שלח לחבר
לראש העמוד


תמונות
"בית אורות" הינו סימן רשום של American Friends of Beit Orot, Inc  © כל הזכויות שמורות  |  יצירת קשר  |  מפת האתר
האתר הוקם ע"י entry