שמיניסטים תלמידים ובוגרים
שאל את הרב


> > > יום עיון עשרה בטבת

יום עיון עשרה בטבת

לקראת עשרה בטבת, יום תחילת המצור על ירושלים בבית ראשון, ערכה הישיבה ביום חמישי, ערב י' בטבת, יום עיון והעמקה בנושא ירושלים והר הבית, אשר התקיים בבית המדרש.

יום העיון החל ב18:30, כאשר מנחה הערב היה הרב חן חלמיש, ר"מ שיעור ה' בישיבתנו. ראש הישיבה, הרב דני איזק, נשא דברי פתיחה בברור התביעה לדרישת ציון וירושלים, מתוך עיון במעבר שבין סוף תקופת השופטים וראשית תקופתו של שמואל. "בפילגש בגבעה, ישראל ידעו להתאחד למלחמה על בנימין אך לא ידעו להתאחד על מנת לסייע לבנימין להוריש את יבוס ולכבוש את ירושלים. אסור לנו לקבל את העובדה שירושלים חרבה. עלינו לחפש את ירושלים, כפי שדוד חיפש אותה". אחרי ראש הישיבה, כיבד אותנו הרב יהושע מגנס, ר"מ בישיבת מרכז הרב, ונשא דברים בעניין שני התכנים השונים והמהותיים הקיימים בבית המקדש ובהשתוקקותנו לבניינו במהרה בימינו.

לסיכום שמענו הרצאה מפי צחי צוויג, ארכיאולוג מיוזמי ומנהלי פרויקט סינון עפר הר הבית. מר צוויג דיבר על המצב הריבוני של הר הבית בימנו, ועל ההרס הארכיאולוגי המתרחש שם. כמו כן, הוקרנה מצגת אודות הממצאים הארכאולוגים המדהימים שהתגלו במהלך סינון עפר הר הבית, ממש מתחת לישיבה בעמק צורים.

בעבר היו תלמידי הישיבה מתנדבים בפרויקט הסינון בהפסקות, ובסוף הערב הוחלט על ניסיון חידוש ההתנדבות בימי שישי. לסיכום, הערב היה מוצלח, מעמיק ומעשיר. נסיים בברכת לשנה הבאה בירושלים הבנויה.

הדפס עמוד
שלח לחבר
לראש העמוד


תמונות
"בית אורות" הינו סימן רשום של American Friends of Beit Orot, Inc  © כל הזכויות שמורות  |  יצירת קשר  |  מפת האתר
האתר הוקם ע"י entry