שמיניסטים תלמידים ובוגרים
שאל את הרב


> > > מועמד לנשיאות ארה"ב: "זכותם של הישראלים לגור בכל חלקי ארץ ישראל וירושלים"

מועמד לנשיאות ארה"ב: "זכותם של הישראלים לגור בכל חלקי ארץ ישראל וירושלים"

ירושלים : כ"ו בשבט התשע"א - 31.01.2011

היום (ב') התקיים טקס הנחת אבן פינה לשכונה חדשה במתחם ישיבת ההסדר בית אורות הממוקמת ברכס הר הזיתים במזרח העיר ירושלים. לרגל האירוע הגיע מייק האקבי המועמד לנשיאות ארה"ב מטעם המפלגה הרפובליקנית. האקבי: " זה בלתי נתפש שמתקיים דיון בשאלה האם מותר לישראלים לחיות בכל חלקי ארץ ישראל".

לתמונות מהאירוע

סרטון: הרב חנן פורת ריגש והתרגש

סרטון: הגשמת חזונו של שמוליק מאיר ז"ל

 

היום (ב'), התקיים טקס אבן פינה לשכונה חדשה במתחם ישיבת ההסדר בית אורות הממוקמת ברכס הר הזיתים במזרח העיר ירושלים . השכונה החדשה תכלול 24 יחידות דיור מתוך ארבעה מבנים בני שלוש קומות. יחידות אלו מיועדות הן לקהל הרחב הן למשפחות האברכים הלומדים בישיבת ההסדר ולצורך התפתחות הקריה החינוכית במקום.

טקס הנחת אבן הפינה החל ביום עיון בנושא בניין ירושלים בהשתתפות הרב יעקב אריאל, הרב אלישע וישליצקי והרב דני איזק ראש ישיבת בית אורות.

לאחר מכן, התקיים טקס הנחת אבן פינה לשכונה החדשה ברכס הר הזיתים בהשתתפות שר המדע הרב פרופסור דניאל הרשקוביץ, ח"כ דני דנון, סגן ראש עיריית ירושלים דוד הדרי, חבר מועצת העיר אלישע פלג, הרב בני אלון, השחקן ההוליוודי ג'ון ויוט, ומועמד לנשיאות ארה"ב מטעם המפלגה הרפובליקנית- מייק האקבי אשר הגיע לרגל האירוע במיוחד מארה"ב יחד עם משלחת של 250 איש.

בפתיחת הטקס התקבל בשירה וריקודים הרב חנן פורת, ממייסדי הישיבה בבית אורות וממשחררי המקום במלחמת ששת הימים אשר אמר: "כשהנשמה מאירה, גם שמיים עוטי ערפל מפיקים אור נעים".

באירוע התייחס השר פרופ' הרשקוביץ לבנייה בכל חלקי ירושלים:
"בנייה בכל חלק של ארץ ישראל בכלל ובירושלים בפרט אינה מעכבת שום שלום. כל בנייה בירושלים רק מרבה שלום. אנחנו רוצים הרבה שלום ולכן מתפללים ששכונת בית אורות תהווה מודל לתנופת הבנייה בירושלים ובכל ארץ ישראל. בניית השכונה החדשה גם מדגימה לעולם כולו שירושלים היא אי מיוחד של יציבות באזורינו. יציבות של שלום".

אחריו, דיבר מושל ארקנסו לשעבר ומועמד מוביל לנשיאות ארה"ב מטעם המפלגה הרפובליקנית ואמר: "זה בלתי נתפש שמתקיים דיון בשאלה האם מותר לישראלים לחיות בישראל. לא הייתי מוכן לסבול כאזרח אמריקני שיאמרו לי כי אינני יכול להתגורר במקום מסוים בארצות-הברית. כוחות רבים פועלים נגד היהודים ולא מאפשרים להם לחזור למולדתם. זה התמצית של החופש, וצריך להילחם לא רק על הזכות לחיות, אלא על הזכות לחיות בחופש. הגעתי לכאן כי אני רוצה להצטרף למאמץ הזה, ולמאמץ שישראל תמשיך להיות הבית של העם היהודי".

השחקן ההוליוודי ג'ון ויוט אשר גם נכח באירוע אמר:

"אני גאה מאוד להיות כאן יחד עם כל מי שמאמין בצדק ובמורשתו של העם היהודי. כאשר אני רואה אתכם, אני רואה את כל הגדולים, שבמשך מאות שנים, חלמו להעביר את המורשת לדור הבא, ועל ההקרבות, הקושי והסבל שעברו לשם כך. ועכשיו אתם כאן, זה הזמן שלכם, ואתם עושים מה שאתם צריכים לעשות: להכין את הדורות הבאים, על מנת להיות התקווה של העולם".

ישיבת בית אורות הינה חלק מרצף עירוני-יהודי הכולל את שכונת הגבעה הצרפתית, האוניברסיטה העברית בהר הצופים וקמפוס הישיבה.

הרב דני איזק ראש ישיבת בית אורות והקריה ע"ש יצחק מוסקוויץ: "אנו שמחים ונרגשים לקיים טקס הנחת אבן פינה לשכונה החדשה המבטאת את חיזוק אחיזתנו בירושלים שלמה ומאוחדת ואת העובדה כי ירושלים היא ביתו של כל יהודי בארץ ובעולם".

שלמה צוויקלר מנכ"ל ישיבת בית אורות: "השכונה החדשה תהווה עוגן מרכזי לחיבור כל חלקי ירושלים יחד. לחבר את הציבור הרחב לחלקיה העתיקים של ירושלים, רכס הר הזיתים והר הצופים הינה מטרה העומדת לנגד עיני ישיבת בית אורות ובניית השכונה החדשה תהווה מנוף משמעותי לקידום יעד זה".

הישיבה והקריה ע"ש יצחק מוסקוויץ- ישיבת בית אורות, הינה הגרעין של שכונה יהודית חדשה על הרכס הצפוני של הר הזיתים. בנוסף למטרותיה בחינוך רוחני ובפיתוח מזרח העיר, בית אורות מפעילה תוכניות ופרויקטים בתחום החברתי והקהילתי. תלמידי ישיבת "בית אורות" מתגייסים לצה"ל במסגרת מסלול ההסדר וחלקם ממשיכים ללמוד גם לאחר ההסדר בקמפוס הישיבה.

 

הדפס עמוד
שלח לחבר
לראש העמוד


תמונות
"בית אורות" הינו סימן רשום של American Friends of Beit Orot, Inc  © כל הזכויות שמורות  |  יצירת קשר  |  מפת האתר
האתר הוקם ע"י entry