שמיניסטים תלמידים ובוגרים
שאל את הרב


> > > בנו של גיורא אשכנזי מבקר בבית אורות

בנו של גיורא אשכנזי מבקר בבית אורות

דני אשכנזי, בנו של גיורא, הגיע לבית אורות בראש חודש אייר (3 במאי) יחד עם קבוצה של כ20 קצינים במיל' אשר באו לשמוע את סיפור נפילתו של אביו של חבריהם. ההתרגשות הייתה רבה, החברים נפגשו עם ראש הישיבה הרב דני איזק לשיחה ולצפייה בסרטון תיעודי אודות הקמת בית אורות –נפילתו והנצחתו של גיורא אשכנזי הי"ד.

דני אשכנזי עם הרב דני איזק


ישיבת בית אורות הוקמה ע"י הרב חנן פורת ע"ש של מפקדו הנערץ גיורא אשכנזי אשר נפל בקרב סמוך לאוגוסטה ויקטוריה – מקום מושבה של הישיבה כיום.

גיורא אשכנזי- בנם של נוח ובת עמי אשכנזי -ממייסדי קיבוץ ניר דוד ,נולד כבן בכור לקיבוץ אור ליום ח' באלול תש"ו (25.8.1936) היה בעל אוהב ואב למופת וילדיו גודלו ברוחו. לא יהיר היה ולא אהב להעמיד פנים; הליכותיו עם הבריות היו נעימות ודיבורו היה מתובל בהומור דק ועדין.

בנובמבר 1955 גויס לצה"ל והתנדב לצנחנים. השתתף בפעולות התגמול בחוסאן, בג'רנדל, ברהווה ובקלקיליה. גם במבצע סיני לא נפקד מקומו משורת הצנחנים בעת שירותו הממושך הגיע לדרגת סרן ושימש בתפקיד של מפקד פלוגה.

"יש לתת הכל..", הוא סבר, וזה הדבר שהביא את אנשיו לעשייה ולהליכה אחריו. אחרי השתלמותו בפקולטה לחקלאות ברחובות, שבלימודיה הצטיין, הומלץ על צאתו לחוץ לארץ לשם השתלמות נוספת. אך לאחר מכן שב לקיבוץ וחבריו נהרו אליו לשמוע עצה מפיו ועידוד בעת משבר, כי חבר טוב היה, מסור ומוכן להיטיב עם רעיו.

ערב מלחמת ששת הימים נקרא שוב לדגל. במלחמה זו השתתף בקרבות על שחרור ירושלים והיה מפקד הפלוגה שהסתערה על גבעת אוגוסטה ויקטוריה. ביום השלישי לקרבות, הוא כ"ח באייר תשכ"ז (7.6.1967), כשהוא רץ בראש אנשיו וקורא "אחרי"! פגע בו כדור אויב ונפל.

השנים עוברת ,הישיבה משגשגת ופורחת, ובראש חודש אייר תשע"א , 44 שנים לאחר נפילתו של אביו הגיע בנו של גיורא לישיבת בית אורות.

התכבד דני אשכנזי בחנוכת מבנה הדגל החדש של הישיבה אשר מתנוסס לגובה של 18 מטרים ונצפה ממקומות רבים באזור.

44 שנים לאחר נפילתו של אביו במקום, זכה בנו להניף את דגל ישראל באותו המקום !!

הדפס עמוד
שלח לחבר
לראש העמוד
"בית אורות" הינו סימן רשום של American Friends of Beit Orot, Inc  © כל הזכויות שמורות  |  יצירת קשר  |  מפת האתר
האתר הוקם ע"י entry