שמיניסטים תלמידים ובוגרים
שאל את הרב


> > > ישיבת "בית אורות" על פטירתו של מייסד הישיבה הרב חנן פורת

ישיבת "בית אורות" על פטירתו של מייסד הישיבה הרב חנן פורת

"הרב חנן פורת היה ממייסדי הישיבה וזה שנתן לישיבה את שמה "בית אורות" על שמו של גיורא אשכנזי ז"ל, חברו ומפקדו בפלוגת הצנחנים שנפל במהלך מלחמת ששת הימים בסמוך למקום בו הוקמה הישיבה.

הרב חנן פורתהרב חנן שילב בדמותו הסתכלות מיוחדת המחברת בין כל מרכיבי החברה הישראלית, והכל מתוך נקודת המבט של התנ"ך שאותו כל כך אהב והאהיב על אחרים על ידי השיעורים שהעביר במשך עשרות שנים לאלפי תלמידים. הרב חנן, הקפיד עד התקופה שבה חלה להעביר מדי חודש שיעור לתלמידי הישיבה והיווה עבור תלמידי, בוגרי ורבני הישיבה דמות מופת שלאורה התחנכו.

הקשר המיוחד שלו לישיבה בא גם לידי ביטוי בהחלטתו להשתתף למרות מחלתו בטקס חנוכת אבן הפינה לשכונת בית אורות וזאת בגלל אהבתו העזה לירושלים המאוחדת עליה גדל ונלחם במשך ימי חייו.

יש הרבה אנשים שמדברים על אחדות וחיבורים אך הרב חנן היה איש שחי את החיבור בין קודש לחול בין עולם הרוח לעולם המעשה ובין דתיים לבין שאינם דתיים".


ח"כ לשעבר הרב חנן פורת היה בוגר ישיבת ההסדר כרם ביבנה וישיבת מרכז הרב. הרב חנן לחם לשחרור ירושלים במלחמת ששת הימים, במסגרתה השתתף בקרבות בשטח שלאחר שנים מספר נקרא "בית אורות". בשנת ה'תש"ן, בחג הסוכות נחנך מתחם ישיבת בית אורות. מייסדי הישיבה הם הרב בני אלון והרב חנן פורת והיא נקראה "בית אורות" על ידי הרב חנן פורת שהיה הקשר של המ"פ גיורא אשכנזי ז"ל, שנפל במלחמת ששת הימים לא רחוק ממתחם הישיבה באזור אגוסטה ויקטוריה.

כמו כן לחם הרב פורת בתעלת סואץ במלחמת יום הכיפורים.הוא היה ממקימי גוש עציון לאחר מלחמת ששת הימים וממייסדי גוש אמונים וההתיישבות ביש”ע לאחר מלחמת יום הכיפורים.
שמש בעבר כחבר כנסת בכמה מפלגות, כיום הוא מתעסק בענייני ציבור ,יו"ר ארגון "אורות החסד",מעורכי העלון התורני "מעט מן האור" ומעביר שיעורי תורה ברחבי הארץ ,ובישיבת בית אורות בפרט.


בית אורות מהווה את הנוכחות היהודית הראשונה במרומי הר הזיתים בירושלים זה אלפיים שנה וממלאת תפקיד מרכזי בפיתוח איזורים היסטורים של הבירה היהודית. הישיבה והקריה ע"ש יצחק מוסקוויץ, ישיבת ההסדר שתלמידיה משרתים בצה"ל, הינה הגרעין של שכונה יהודית חדשה על הרכס הצפוני של הר הזיתים. בנוסף למטרותיה בחינוך רוחני ובפיתוח מזרח העיר, בית אורות מפעילה תוכניות לתמיכה בקהילות שונות בחברה הישראלית. מכח מיקומה ועקרונותיה בית אורות מחזקת את המסורות היהודית, ושומרת על ביטחונה של ארץ ישראל ושלימותה של ירושלים כבירה המאוחדת של מדינת ישראל והעם היהודי.
הדפס עמוד
שלח לחבר
לראש העמוד
"בית אורות" הינו סימן רשום של American Friends of Beit Orot, Inc  © כל הזכויות שמורות  |  יצירת קשר  |  מפת האתר
האתר הוקם ע"י entry