שמיניסטים תלמידים ובוגרים
שאל את הרב


> > > "מאז בית שני לא היו כל כך הרבה יהודים בהר הזיתים"

"מאז בית שני לא היו כל כך הרבה יהודים בהר הזיתים"

למעלה מ-10,000 איש השתתפו בחגיגות ימי חול המועד סוכות בישיבת בית אורות בהר הזיתים. במשך שלושת ימי חול המועד התקיימו מגוון פעילויות ייחודיות לכל המשפחה בקמפוס הישיבה, במצפה משואות ובכל רכס הר הזיתים מתוך רצון להראות את חיבור ירושלים המאוחדת. המארגנים: הר הזיתים הפך לכחול ולבן.

כ-10,000 איש השתתפו בחגיגות ימי חול המועד סוכות בישיבת בית אורות.

במשך שלושה ימים קיימה הישיבה והקריה ע"ש יצחק מוסקוויץ – ישיבת "בית אורות" חוויה ירושלמית תנ"כית ייחודית לכל המשפחה. דרך שילוב ייחודי בין אטרקציות, פעילויות חווייתיות וערכים ותוכן חינוכי לכל המשפחה, הפכה ישיבת בית אורות את רכס הר הזיתים שם היא שוכנת לפסטיבל סוכות ייחודי לכבודה של ירושלים .

הישיבה הינה חלוצת ההתיישבות היהודית במרומי הר הזיתים בירושלים ועד היום היא לוקחת חלק פעיל ומרכזי בפיתוח האזור כולו.

על מנת לקרב ולחבר את הציבור הרחב למזרח העיר ירושלים, מקיימת מזה שנתיים בימי חול המועד סוכות, אירוע חוויתי ענק למשפחות במשך שלושה ימים בהם מוזמנים המבקרים להיחשף בדרך חווייתית לסיפורה של ירושלים.

במקום התקיימו סיורים מודרכים על ידי מדרשת בית אורות, מתנפחים,סיורי סגווי, אומגה, פארק חבלים, סינון עפר המקדש, שחקני רחוב, יריד דוכנים, חזיון אורקולי, יצירות לילדים, קיר טיפוס, הפנינג לילדים ועוד.

באירוע המרכזי התקיימה "שמחת בית השואבה" מרכזית עם חיליק פרנק בניגוני שמחת חג במעמד רבנים, שרים, חברי כנסת ואישי ציבור.

ראש ישיבת בית אורות הרב דני איזק מסביר כי מטרת ההפנינג היא לחבר את הציבור הרחב לירושלים:"מרגש ומשמח לראות את המוני בית ישראל עולים לרגל ומגיעים לירושלים לחגוג את חג הסוכות ולחזק את ההתיישבות היהודית בירושלים המאוחדת."

"אלפי המבקרים צבעו את רכס הר הזיתים בצבעי כחול לבן, והוסיפו מימד של חגיגיות ושמחה יהודית למקום שהינו ערש התרבות וההיסטוריה היהודית מזה אלפי שנים".

שלמה צוויקלר מנכ"ל בית אורות מדגיש: "כמות המבקרים ענתה על כל הציפיות ושלשה את עצמה לעומת השנה הקודמת בה החלנו במסורת של חגיגות סוכות על רכס הר הזיתים."

"אנו מודים לכל המבקרים שבאו להשתתף איתנו בשמחת החג ולהביע את אהדתם ותמיכתם במפעל הגדול של בית אורות המשלב לימוד תורה, תרומה למדינה ולצה"ל יחד עם חידוש התיישבות יהודית מפוארת בירושלים המאוחדת".

הדפס עמוד
שלח לחבר
לראש העמוד
"בית אורות" הינו סימן רשום של American Friends of Beit Orot, Inc  © כל הזכויות שמורות  |  יצירת קשר  |  מפת האתר
האתר הוקם ע"י entry