שמיניסטים תלמידים ובוגרים
שאל את הרב


> > > יום ירושלים ולא לדתיים בלבד

יום ירושלים ולא לדתיים בלבד

השנה החליטו בבית אורות ללכת על כיוון שונה, ולפתוח את אירועי יום ירושלים לכל עמך בית ישראל.
וראו זה פלא הציבור נענה ובגדול.
 
כמידי שנה חושפת מדרשת בית אורות את רכס הר הזיתים לאורכו ולרוחבו לאלפי מבקרים המבקשים להתרגש מנופיה הקסומים של ירושלים העתיקה. הייחודיות בסיורים היא היכולת להביט אל העיר ולא רק מנקודות המבט הרגילות לכיוון מערב והרובע היהודי והכותל, אלא לעלות לרום פסגת הר הזיתים והר הצופים ומגובה של כ-750 מטר מעל פני הים ולראות את ירושלים שהרים סביב לה ובמרכזה ניצב הר המוריה מקום המקדש.
 
במהלך הסיורים השתלבו יחד רבי עקיבא שהביט מן הצופים וצחק לעומת חבריו שבכו יחד עם לוחמי חטיבת הצנחנים, עבר ועתיד כשבמרכז ניצבת ירושלים.
 
השנה ניסו בבית אורות לצעוד לאורו של הרב חנן פורת שייסד את בית אורות לזכרו של מפקדו הנערץ סרן גיורא אשכנזי.
 
גיורא היה בן קיבוץ ניר דוד לא היה אדם דתי, אולם במידותיו האציליות ובנכונותו למסור את נפשו בקרב על ירושלים ביטא בעיני הרב חנן את אור הנצח של עם ישראל לאורך כל דורותיו.
התחושה היתה מרוממת כאשר אלפי בני אדם פקדו את הרכס, חובשי כיפה ושאינם, צעירים ומבוגרים ובפי כולם מתנגנים שיריה של ירושלים, ירושלים של זהב, וכאשר נשמע שירו של יהורם גאון מעל פסגת הר הצופים  אף עין לא נותרה יבשה.

 
המבקרים נהנו מנסיעה ברכב ספארי, לאזורים אליהם לא ניתן להגיע לאורך השנה, נסיעה ברכבי סגווי בסימטאות הר הצופים למול הכותל המזרחי, שער הרחמים והר הבית. מיטב מדריכי ירושלים שהובילו את הקבוצות ממרומי הרכס דרך הכותל המערבי ועד לכפר עציון אותו יסד מחדש הרב חנן לאחר נפילתו במלחמת השחרור.
 
המבקרים נהנו ממיצג שבמרכזו הרב חנן המספר את סיפור שחרור העיר לצד התמודדותו האישית עם המחלה הקשה שקיננה בגופו. בבית אורות רואים זאת כצוואתו אליהם, ללכת בדרכיו במבט ירושלמי מאחד מלא אור ותקווה על עם ישראל כולו ועל כן רבה היתה ההתרגשות שאחזה בכולם עם הגעתם של עשרות האוטובוסים למרומי רכס הר הזיתים.
הדפס עמוד
שלח לחבר
לראש העמוד


תמונות
"בית אורות" הינו סימן רשום של American Friends of Beit Orot, Inc  © כל הזכויות שמורות  |  יצירת קשר  |  מפת האתר
האתר הוקם ע"י entry