שמיניסטים תלמידים ובוגרים
שאל את הרב


> > שאל את הרב
לשליחת שאלה לחץ כאן

שאלות ותשובות

שאלות חדשות

אמונה

תורת ארץ ישראל

מהי תורת א"י ובמה היא שונה מלימוד בגולה?
אמונה

תנ"ך בגובה העיניים

מה זה תנ"ך בגובה העיניים? למה זה נחשב כשיטה לא מומלצת ללימוד תנ"ך? איך אני יודע שזה לא מה שבאמת קרה?
הלכה

הלכה

האם יש עניין ברכישת מוצרי נקיון ורחצה, הנושאים תווית "כשר לפסח"?
הלכות שבת

מלאכה עם צאת השבת

לאחר צאת השבת אך לפני הבדלה על הכוס ולפני שבעלה חוזרת מתפילת ערבית, האם מותר לאישה להסתפק בברכת "ברוך המבדיל בן קודש לחול" (בלי שם ומלכות) ולעסוק בנקיון הבית ושאר מלאכות?
הלכה

יום טוב שני בגלות

איך עלי לנהוג ביום טוב שני בהתחשב בעובדה שאני שליח?
אמונה

"אף אתה הקהה את שיניך..."

בס"ד הרב קוק לימד אותנו על יחס לחילונים של "באהבה ובאמונה" ופה אנו מצווים לכעוס על הבן הרשע ולהוכיחו (יכול להיות שהכוונה לעיני כל המסובים) איך זה יכול להיות?
הלכה

יו"ט שש"ג

לכבוד הרב נר"ו הרב השיב כי בן א"י שנמצא בחו"ל ביו"ט שש"ג יכול לעשות מלאכה בצנעה כשלא יוודע הדבר לחוץ,וז"ל "כמו כן אינו עושה מלאכה בביתו ,כמו הדלקת האור, אם היא נכרת כלפי חוץ,ויזהו שזו דירה של יהודי. אבל אם הוא גר בבנין רב דירות, ומבחוץ אין אפשרות לדעת למי שיכת הדירה, מותר" האם הרב מבין כך את דברי המשנ"ב תצ"ו ס"ק ט ותס"ח ס"ק י"ד ואף המשנה ברורה יודה לזה או שחולק עליו וסובר שמותר לעשות בצנעה בכהאי גוונא. בברכה
הלכה

מוזיקה בספירת העומר

האם מותר לשמוע מוזיקה בספירת העומר? ואם כן איזה מוזיקה מותר לשמוע? תודה רבה מראש.
אמונה

עלייה להר הבית

אנו נפגשים רבות עם העובדה שרבים מגדולי הדור שקדם לשואה "מנעו את הגאולה" בכך שלא עלו לארץ הקודש ואף יצאו נגד הדבר, כל זאת כמובן לשם שמיים. השאלה היא האם בדרונו אנו לא חוזרים על אותה הטעות מול הקריאה לעלות להר הבית, כאשר אנו כל הזמנים משננים לעצמנו כי הר הבית הוא לא רק שאלה של גאורגרפיה ומדגישים בעיקר את הצד הפנימי רוחני שלו, בדומה למה שעשו בגלות ביחס לארץ ישראל?
הלכה

אתר אינטרנט

לכבוד הרב, אני מנהל אתר שעובד 24 שעות ללא הפסקה..(גם בשבת קודש), רציתי לשאול אם יש בעייה עם הדבר הנ"ל...? אני לא נכנס לאתר בשבת האתר פועל בגלל שהשרת עובד 24 שעות, אז רציתי לדעת מה הדעות לגבי זה כי שאר המנהלים רוצים שאני ישאר ואני כרגע השעתי את עצמי מהתפקיד עד שאחליט מה לעשות *מקווה לתשובה מהירה כי כרגע השעתי את עצמי מתפקיד ניהול האתר עד שאקבל תשובה... המשך יום נעים וחג שמח
הדפס עמוד
שלח לחבר
לראש העמוד
"בית אורות" הינו סימן רשום של American Friends of Beit Orot, Inc  © כל הזכויות שמורות  |  יצירת קשר  |  מפת האתר
האתר הוקם ע"י entry